Ogólnopolski projekt - Mały miś w świecie wielkiej literatury

mi promyczek 5 20161012 1520350877Dnia 27 września 2016 roku grupa II - Promyki wraz z wychowawcą przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" pod patronatem Przedszkolnego ABC.

Jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

Nasz miś "Promyczek" zapakowany w bąbelkową kopertę wraz ze swoim "Dziennikiem podróży" wyruszył w podróż. Odwiedzi on 9 przedszkoli znajdujących się w różnych częściach Polski m.in. w Sulejowie, Tarnowie, Komorowie, Czestochowie, Kaliszu, Koniecpolu, Kolbuszowej. Następnie po powrocie będzie odwiedzał domy dzieci z grupy II, którzy będą mu czytać swoje ulubione bajki w domowym zaciszu wraz z rodziną.