mi puszek i jozek 4 20161012 1975418753Dnia 10 i 11 pażdziernika 2016 roku  przybyli do naszego przedszkola kolejni  mali przyjaciele- Miś Puszek oraz Józek. Radość dzieci przy otwieraniu kopert nie miała końca. Każdy chciał przytulić małych podróżników. Następnego dnia przystąpiliśmy do czytania ulubionych bajek, dzieci nie mogły się zdecydować, którą książeczka będzie ciekawsza. W końcu wybraliśmy bajkę "Bajka o chińskiej księżniczce" oraz "Zagubioną królewnę". Puszek i Józek uczestniczyli także w naszych wspólnych zabawach na dywanie, kolorowali malowanki.  Czekamy na następnych podróżników!

mi tup i pioszek 8 20161012 137183021528 września odwiedziły nas długo oczekiwane pierwsze misie- Miś Tup oraz Śpioszek. Dzieci bardzo się ucieszyły, przywitały gości serdecznie, utuliły mocno. Przeczytaliśmy im kilka bajek m.in. "Szpiegowskie przygody Złomka", "Tarzana", "Przygody Kubusia Puchatka". Po kilku dniach misie ponownie zostały zapakowane w bąbelkowe koperty, do dzienników podróży wpisaliśmy specjalne dedykacje, pożegnaliśmy Tupa i Śpioszka, którzy wyruszyli w dalszą podróż.

mi promyczek 5 20161012 1520350877Dnia 27 września 2016 roku grupa II - Promyki wraz z wychowawcą przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" pod patronatem Przedszkolnego ABC.

Jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

Nasz miś "Promyczek" zapakowany w bąbelkową kopertę wraz ze swoim "Dziennikiem podróży" wyruszył w podróż. Odwiedzi on 9 przedszkoli znajdujących się w różnych częściach Polski m.in. w Sulejowie, Tarnowie, Komorowie, Czestochowie, Kaliszu, Koniecpolu, Kolbuszowej. Następnie po powrocie będzie odwiedzał domy dzieci z grupy II, którzy będą mu czytać swoje ulubione bajki w domowym zaciszu wraz z rodziną.